O tábořišti

Tábořiště se nachází v blízkosti obce Dzbel na Prostějovsku, v údolí s potokem a obklopeném ze tří stran lesy. Celému prostoru dominuje více jak stoletá borovice. Historie tábořiště sahá až do roku 1983, kdy náš turistický oddíl toto místo založil. Celé zázemí bylo budováno několik let za pomoci členů, rodičů i dětí a postupně zvelebováno.

V roce 2011 došlo k celkové přestavbě boudy do stavu jaký máme dnes, jelikož stav původní byl již nevyhovující a byly nutné rozsáhlé úpravy. Dnes se bouda za pomocí dobrovolníků dále modernizuje, tak aby mohla být maximálně využívána po celý rok.

Díky okolnímu kraji s bohatou starou historií, díky pověstem, dávnému osídlení, členitému terénu se smíšeným lesním porostem mezi poli, lukami a pastvinami, jsou v okolí fantastické herní prostory evokující množství pestrých námětů pro celotáborové programy, hry a výpravy za poznáním přírody, historie i současnosti.

Vybavení

Tábořiště disponuje 22 podsadovými stany s předsíňkou, které jsou umístěny před dřevenou boudou. Stany nejsou vybaveny matracemi, takže je nutné si dovést vlastní karimatku a spacák!

V boudě se nachází vybavená kuchyně s plynovým sporákem, kamny na dřevo, lednicí a spíží na uskladnění potravin. Na kuchyni navazuje velká jídelna s krbem, která se dá také využít jako zázemí při nepříznivém počasí. Dále pak dílna a ošetřovna. V prvním patře se nachází prostor pro ubytování se spaním na zemi až pro 30 osob. Bouda má vlastní elektrickou přípojku.

Areál je vybaven dále budovou WC se 6 splachovaícimi záchody a u potoka se nachází vojenská sprcha s umývárnou. Za boudou se ještě nachází sklípek pro uchovávání potravin v chladu.

Mimo hlavní táborovou sezónu je k dispozici pouze prostor v boudě (kuchyně, jídelna a ubytovací prostor).

Možnost pronájmu

V sezóně září - červen aktuálně funguje tábořiště v omezeném provozu, kvůli plánovaným modernizacím tábořiště. V případě zájmu nás prosím kontaktujte!

Sezóna červenec - srpen

1 800 Kč / den Kompletně vybavené tábořiště pro provoz 14-denních letních táborů.

Sezóna září - červen

od 400 Kč / den Ubytování v dřevené chatě s jídelnou, kuchyní a půdou pro spaní na matracích.

V případě zájmu o pronájem nás kontaktujte a prověříme, zda je Váš požadovaný termín k dispozici.

Ondřej Zelenák pronájem tábořiště tel.: +420 735 190 961 mail: dzbel@modreslunce.cz

Prohlídka tábořiště